Kuulujutte levib ka hambaravide ja nende vôimaliku sulgemise kohta. Meediast saadav info on ka hetkel ebapiisav vôi segadusse ajav. Ka ise saime eile ärevaks tegeva teate, et paari päeva jooksul sulgetakse valitsuse määrusega kôik hambaravid ning nt Tallinnas jääb avatuks vaid üks kliinik.

Täna hommikul pidasid maha sisuska vestluse Sotsiaalministeeriumi asekantsler Maris Jesse ning Nordic Hambakliiniku üks asutajatest dr Kristo Ivanov. Selles sisalduv sônum on järgmine:

1. “Tegutseda saavad kindlasti edasi kliinikud, kellel nôuetekohased isikukaitsevahendid on olemas; Môistagi ei peaks edasi tegutsema kliinikud, kellel vastav varustus puudub.”
2. “Kliinikud peavad eriolukorra tabeks järgima ravijuhiseid.”
3. “Ühtegi kliinikut tänases olukorras, kus medteenuste järjekorrad on niigi pikad, ei kavatse riik veelgi rohkem represseerida nende sulgemise näol, kuna see ei ole rahvatervise ega majanduse seisukohalt môistlik.”
4. “Plaanilise ravi edasilükkamine on vaid soovitus, mitte kohustus.” (Paljud patsiendid käivad hetkel ringi poolikute ravidega. Nende pôletikku sattumise oht on väga suur ning teadmata ajaks edasi selliseid ravijuhtumeid lükata pidevalt ning potentsiaalseid pôletikke vaid esmaabinâol lahendada ei ole môistlik.

Ka hambaaugud tekitavad inimestel valu, küll aga ei lähe hambaaugu ravimine erakorralise ravi all hetkeseisuga, vaid klassifitseerub kui plaaniline ravi. Neid ravisid ei ole môistlik edasi lükata, et inimestel suutervise olukord veelgi halveneks teadmata perioodiks.)
5. “Eestis ei saa anda keegi korraldust tänasel hetkel hambakliinikute sulgemiseks peale eriolukorra juhi, peaminister Jüri Ratase.”
6. “Hambaarstide Liit saab omada vaid nôustavat rolli vôi soovitaja rolli.”

Seega, säilitagem kaine môistus ja hetkel loodetavasti on see rahustavaks infoks ka paljudele meie eriala inimestele ning rahustuseks patsientidele. Hambaarstid ei kao kuskile teadmata ajaks!

Püsige terved 🙂