Hambaravi esmaabi

Juureravi ehk endodontiline ravi

Hambavalu esmaabi

Esmaabi osutamine

Püüame alati leida võimaluse võtta vastu esmaabi vajavaid patsiente samal päeval ning palume vabandust ja loodame patsiendipoolsele mõistvale suhtumisele, kui see ei õnnestu. Patsiendid võivad julgelt pöörduda meie kliinikusse hambavalu, hambatraumade, hammastest lähtuvate ulatuslike põletike ja tursete ja kõikide muude erakorraliste seisundite korral.

Kõige sagedasem erakorraline olukord, seda eriti noorte jäävhammaste puhul, on hamba „väljalöömine“. Sellisel juhul on hammas eemaldunud suust tervenisti ning pole ise kahjustunud. Soovitused patsiendile sellises olukorras:

  • Vältige hamba määrdumist. Kui see on juhtunud, siis peske hammas puhtaks keedusoola lahusega (umbes 0,5 teelusikat soola klaasi vee kohta).
  • Asetage hammas sobivasse niiskesse keskkonda: piim, keedusoola lahus (0,5 teelusikat soola klaasi vee kohta), sülg (muu võimaluse puudumisel võib hoida hammast ka suus). Sellises keskkonnas võiks hammas olla maksimaalselt 2-3 tundi.
  • Pöörduge hambaarsti juurde. Võtke kindlasti kaasa eemaldunud hammas.

Nende soovituste järgimisel on võimalik asetada hammas tagasi. Tagasiasetamisele järgneb hamba lahastamine naaberhammaste külge umbes 1 nädalaks. Kui paranemine toimub komplikatsioonideta, siis saavutab 2 nädala möödumisel hammas juba kaks kolmandikku oma esialgsest kinnitustugevusest. Noortel inimestel toimub hambapulbi taastumine umbes 30 - 40 päeva möödudes.

Sõltuvalt kahjustuse ulatusest, eemaldunud hamba infitseerumise ulatusest, eemaldunud hamba suust väljas olemise kestvusest ja hoiutingimustest võib tagasiasetamise järgselt tekkida edasise ravi vajadus (näiteks endodontiline ravi).

Tagasiasetatud hamba prognoos sõltub väga suurel määral suust väljas olemise ajast ja selle hoiutingimustest, mistõttu peaks sellises olukorras tegutsema võimalikult korrektselt ja pöörduma hambaarsti juurde võimalikult kiiresti.

Broneeri aeg internetis

Aja broneerimiseks täida kontaktivorm ja võtame teiega ühendust!

* Selle broneeringuvormi täitmine ei garanteeri vastuvõtuaega. Aja kinnitamiseks võtab Teiega ühendust meie administraator.

NB! Teistkordne etteteatamata visiidile mitteilmumine 35€

Meie klientide tagasiside

Loe, mida meie kallid kliendid meie kohta on rääkinud!

Broneeri aeg

* Selle broneeringuvormi täitmine ei garanteeri vastuvõtuaega. Aja kinnitamiseks võtab Teiega ühendust meie administraator.

NB! Teistkordne etteteatamata visiidile mitteilmumine 35€