Eesootava homse Lastekaitsepäeva raames avaldame ühe ilusa uudise. Nimelt otsustasid Nordic Hambakliiniku omanikud dr Kristo Ivanov ning dr Pille Soom teha annetuse Viljandi lastehaiglale vastsündinute elustamislaua monitori näol, millega saab jälgida vastsündinute südametegevust, hapnikusisaldust veres jpm parameetreid. Selline aparaat Viljandi haiglal varasemalt puudus.

Kristo Ivanovi ja Pille Soomi kommentaar: “Oleme alati olnud seisukohal, et oleme tahtnud panustada ka inimeste heaolusse pro bono vormis tagasi. Oleme läbi aastate osalenud paljudes heategevusprojektides. Kodutunde ja Allakäigu trepist üles, saadetes, kus oleme raha vôtmata andnud inimestele vôimaluse taas naeratada. Viimases tasusime isegi ühe osaleja aasta korterikulud ette, aga kahjuks on elus ikka nii, et osadele inimestele ei ole sülle kukkunud “lotovôit” selline, mida osataks hinnata. Nii ka see saatesosaleja ei pidanud karskele eluviisile pikalt vastu ja leidis end üsna pea tagasi vana eluolu juurest tänaval. Omal vabal valikul. Rääkimata avalikku tähelepanu mittesaanud kordadest, kus oleme toetanud Eesti tublisid noori välisôppel, spordi jm üritusi. Seekord sai abistatud väikehaiglat, kus algab elu täpselt samamoodi nagu moodsates suurlinna haiglates ning oluline on, et kui riik ise ei jôua panustada, oleks olemas noori Eesti ettevôtjaid, kes tahavad endas kanda suuremat eesmärki kui ainuüksi enese heaolu nimel elamine. Seda usun, olemegi teinud. Täname väga oma patsiente, sest läbi meie ettevôtte teenuste kasutamise, olete te kôik osalised nendes heategudes, mida oleme katsunud järjepidevalt oma põhitöö kôrvalt teha”

“Sellist monitori läheb vaja, kui on tegemist probleemse vastsündinuga,” selgitas sünnitusabi ja günekoloogia osakonna vanemarst doktor Maret Metsmaa. “Tavavastsündinutel on tavaläbivaatused, aga kui on raske sünnitus ja on vaja lastearsti abi, siis on see väga hea ja oluline aparaat.”

“Eestimaa Sünnitusmajade Toetusfondi lähenemine erinevate sünnitusosakondade asukohtades on väga individuaalne. Me ei proovi leida üht võluvitsa, mida kõigile Fondiga liitunud haiglatele pakkuda, vaid kuulame väga invdividuaalselt ära, mis on nende elulised vajadused. Seega võtame ette projektid, mis just konkreetseid vajadusi katavad. Nii näiteks Viljandis oli vajadus konkreetse aparaadi järgi. Täname Nordic Hambakliinikut koostöö eest ja panuse eest Eesti tulevikku,” tänas Fondi nõukogu esimees Rainer Ratnik.