Nordic Hambakliinik vastuvõtt toimub südalinnas aadressil Laeva 2 (Navigatori maja) V korrusel. Kohtumiseni! 6232302

Hambaravi esmaabi

Esmaabi osutamine

Püüame alati leida võimaluse võtta vastu esmaabi vajavaid patsiente samal päeval ning palume vabandust ja loodame patsiendipoolsele mõistvale suhtumisele, kui see ei õnnestu. Patsiendid võivad julgelt pöörduda meie kliinikusse hambavalu, hambatraumade, hammastest lähtuvate ulatuslike põletike ja tursete ja kõikide muude erakorraliste seisundite korral.

Kõige sagedasem erakorraline olukord, seda eriti noorte jäävhammaste puhul, on hamba „väljalöömine“. Sellisel juhul on hammas eemaldunud suust tervenisti ning pole ise kahjustunud. Soovitused patsiendile sellises olukorras:

  • Vältige hamba määrdumist. Kui see on juhtunud, siis peske hammas puhtaks keedusoola lahusega (umbes 0,5 teelusikat soola klaasi vee kohta).
  • Asetage hammas sobivasse niiskesse keskkonda: piim, keedusoola lahus (0,5 teelusikat soola klaasi vee kohta), sülg (muu võimaluse puudumisel võib hoida hammast ka suus). Sellises keskkonnas võiks hammas olla maksimaalselt 2-3 tundi.
  • Pöörduge hambaarsti juurde. Võtke kindlasti kaasa eemaldunud hammas.

Nende soovituste järgimisel on võimalik asetada hammas tagasi. Tagasiasetamisele järgneb hamba lahastamine naaberhammaste külge umbes 1 nädalaks. Kui paranemine toimub komplikatsioonideta, siis saavutab 2 nädala möödumisel hammas juba kaks kolmandikku oma esialgsest kinnitustugevusest. Noortel inimestel toimub hambapulbi taastumine umbes 30 - 40 päeva möödudes.

Sõltuvalt kahjustuse ulatusest, eemaldunud hamba infitseerumise ulatusest, eemaldunud hamba suust väljas olemise kestvusest ja hoiutingimustest võib tagasiasetamise järgselt tekkida edasise ravi vajadus (näiteks endodontiline ravi).

Tagasiasetatud hamba prognoos sõltub väga suurel määral suust väljas olemise ajast ja selle hoiutingimustest, mistõttu peaks sellises olukorras tegutsema võimalikult korrektselt ja pöörduma hambaarsti juurde võimalikult kiiresti.Broneeri aeg interneti teel või helista meile 6232302

* Selle broneeringuvormi täitmine ei garanteeri vastuvõtuaega. Aja kinnitamiseks võtab Teiega ühendust meie administraator.

NB! Teistkordne etteteatamata visiidile mitteilmumine 35€

NB! Nordic Hambakliinik ei ole laste hammaste ravi riikliku kompenseerimise osas Haigekassa lepingupartner, seetõttu on laste hambaravi meie kliinikus tasuline. Küll aga kompenseerib Haigekassa pensionäridele Nordic Hambakliinikus tehtud proteesitöödest €255.65 (1 kord 3 aasta jooksul).


Järelmaks

LHV järelmaks Esimesel aastal on intress 0%
Hind EUR
Sissemakse
Periood
Intress %
Tegemist on finantsteenusega. Enne laenuotsuse tegemist tutvuge põhjalikult laenutingimustega ning vajadusel konsulteerige spetsialistiga!