Nordic Hambakliinik vastuvõtt toimub südalinnas aadressil Laeva 2 (Navigatori maja) V korrusel. Kohtumiseni! 6232302

Viivika küsis:

Tere

35 N. Olen pikemat aega kimpus keelepõletikuga. Algas eelmine aasta novembrist, enne seda avastatu maogastriit ja refluks. Siis tekkis keelele vagu. Käidud sai kurguarstil, kes uuris natuke keelt ja kinnitas keelepõletiku, kuid nüüd on vasakul keelepoolel nagu tundikus ja punetav ala. Hirm on. Kaelale on tekkinud nähatavale ka veresooned. ( ei tea kas see võib olla kilpnäärme sõlmest). Kuidas ravida keelepõletikku ?

Tänud.

Tere Viivika!

Tänan küsimuse eest. Keelepõletik ehk glossiit, tihti ka raskesti diferentseeritav põletava suu sündroomist, on arstidele ning patsientidele suureks väljakutseks. Seda seetõttu, et raske on tuvastada sellise sümptomaatika tekkepõhjust. Kergem on lugu siis, kui see on otseselt seostatav anatomo-füsioloogiliste haigusseisunditega. Sellisel juhul on sümptomaatika näitamas taandumisemärke enamasti siis, kui põhihaigus (antud juhul siis refluks) on saadud kontrolli alla. Seega, tuleks tegeleda põhihaiguse raviga ning selle ravi saab määrata gastroenteroloog.

Nüüd, teine pool, mis mind teeb tähelepanelikuks, on Teie kirja alatoon. Ilmselgelt olete väga mures. Keelehädad (tundlikkus, ühe või kahepoolne, keelekipitus/põletustunne - sagedamini keele külgedel) kipuvad eskaleeruma emotsionaalselt tundlikematel inimestel stressiperioodidel. Tihti kogetakse siis ka suukuivust ning keele hõõrdumistunnet. Huvitaval kombel aga söömisepisoodide ajal sümptomaatika taandub. 

Põhjuseid ning ravimeetodeid on küll ja veel, aga usun, et Teie puhul on tegemist siiski refluksi manifestatsiooni ehk ilmingutega suuõõnes.

Edu ja head tervist,
Kristo Ivanov
Nordic Hambakliiniku peaarst

« Blogi

Broneeri aeg


Järelmaks

LHV järelmaks Esimesel aastal on intress 0%
Hind EUR
Sissemakse
Periood
Intress %
Tegemist on finantsteenusega. Enne laenuotsuse tegemist tutvuge põhjalikult laenutingimustega ning vajadusel konsulteerige spetsialistiga!