Nordic Hambakliinik vastuvõtt toimub südalinnas aadressil Laeva 2 (Navigatori maja) V korrusel. Kohtumiseni! 6232302

Eda küsis:

Tere!
Läksin esmaspäeval hambaarstile ja seal selgus, et kolm hammast on kahtlased, mis võivad juureravi vajada. Võttis siis esimese hamba ette, puuris kaariese ära ja ütles, et pildilt paistis olukord hullem.
Pani prooviplommi peale ja ütles, kui ikka hammas valutama hakkab tuleb juureravi. Hammas imelikult valutab ja tuikab, aga mitte koguaeg. Kas see võib ikka viidata juureravi vajadusele? 
Mul on lihtsalt hirm, et see ravi on nii kallis. Üks hammas läheb 300-400€ ja kui kaks hammast veel vajavad ravi ja hunnik auke parandada, siis ma ei kujuta ette mis mu hammastega saab. Raha lihtsalt pole võtta selliseks raviks. Praegusest laenurahast ei jätku oma hammaste parandamiseks (järelmaksu pakkuva firmaga on tehtud järelmaksuleping teatud summa peale mida mulle sai pakkuda)

hambaravi eriarst Kristo Ivanov vastas

Tere Eda!

Küsimus jääb natukene lahtiseks.

Järelikult läks Teil hästi, kui juureravi hammas ei vajanud - ehk kui jälgimisperiood saab läbi ning hammas on säilitanud vitaalsuse, piisab tõenäoliselt vaid hambatäidisest ehk rahvakeeli plommist. See, et pärast sügava hambaaugu ehk kaariese eemaldamist hambast, on hammas mõnda aega tundlik, on üsna tavapärane. Jälgida tuleb dünaamikat - valu taandudes, on prognoos hea, valu eskaleerudes on vajalik siiski hamba juurekanalid avada ning teostada juureravi.

Muus osas soovitan talitada järgnevalt - kui teised juureravitud hambad on olnud aastaid juba suus, siis pigem alustada esmalt elushammaste aukude likvideerimisest, sellisel juhul ei teki juureravi vajavaid hambaid vähemalt juurde, vaid on võimalik seeläbi olukord nö konserveerida. Juureravitud ehk niigi juba surnud hammastega võimalusel tegeleda ravi lõpufaasis.

Tervitades,
Kristo Ivanov

« Blogi

Broneeri aeg


Järelmaks

LHV järelmaks Esimesel aastal on intress 0%
Hind EUR
Sissemakse
Periood
Intress %
Tegemist on finantsteenusega. Enne laenuotsuse tegemist tutvuge põhjalikult laenutingimustega ning vajadusel konsulteerige spetsialistiga!