Nordic Hambakliinik vastuvõtt toimub südalinnas aadressil Laeva 2 (Navigatori maja) V korrusel. Kohtumiseni! 6232302

"A" küsis

Tere

Esihambale on juureravi tehtud aastaid tagasi. Nüüd mõni nädal tagasi hakkas uuesti valutama.

Konsulteerisin oma arstiga (olen hetkel Eestist ära), telefoni teel täpset diagnoosi ei pane muidugi, aga soovitusel võtsin 7päevase kuuri amoksilliini 2x päevas 500mg (ainukene asi, mis mul kaasas oli), mis tõmbas valu tagasi, kuid kuuri lõppedes hakkas hammas uuesti tugevalt valutama.

Käisin kohaliku hambaarsti juures, röntgenist oli näha, et juurekanali tipp on täitmata ja juure all on ulatuslik põletik.

Tema väitel on sellisel juhul, kui juureravi on juba tehtud, ainsaks prognoosiks hamba eemaldamine. Kas see on õige?

Sain uued antibiootikumid eesmärgiga seni vastu pidada kuni kodus tagasi olen - seekord siis amoksilliin 500mg 3x päevas pluss metronidazol 500mg samuti 3 korda päevas. Valu on tänu sellele taandunud, kuid seedimisele selline kogus antibiootikume väga hästi ei mõju. Kas selline ravimiannus põletiku puhul on tavapärane?

Tänud!

Tere!

Tänud küsimuse eest. Ütlete õigesti, et kirja või telefoni teel on raske diagnoosi või hamba prognoosi hinnata/määrata. Küll aga, kui on piisavas mahus säilinud hamba juure- ning krooniosa, siis on üheks ravialternatiiviks hamba säilitamise seisukohast põletikulise juuretipu kirurgiline eemaldamine ehk apikotoomia/apikoektoomia. Prognoosist saaks rääkida täpsemalt juba siis, kui kõnealust hammast vastuvõtul hinnata. Mis puudutab antibiootikumravisse, siis tõesti, see on tihti vaid hetkelise mõjuga. Ägedate põletikunähtude möödudes ning antibiootikumide manustamise lõppedes, ravimi kontsentratsioon veres langeb ning kui ei ole selle aja jooksul saadud süüdlashamba raviga tegeleda, on põletik varmas end taasilmutama. Ravimannust ning selle kogust peab suutma iga spetsialist ise vastavalt olukorrast ning probleemi tõsidusest hinnata ning minul ei ole paslik kolleegi ravimetoodikat tagantjärgi, teadmata toonast olukorda, hinnata.

Tervitades ja head soovides,

Kristo Ivanov

Nordic Hambakliinik


« Blogi

Broneeri aeg


Järelmaks

LHV järelmaks Esimesel aastal on intress 0%
Hind EUR
Sissemakse
Periood
Intress %
Tegemist on finantsteenusega. Enne laenuotsuse tegemist tutvuge põhjalikult laenutingimustega ning vajadusel konsulteerige spetsialistiga!